Haberin Ardındaki Gerçek / Mustafa Uzun

Asalet Yayınlarından çıkan "Haberin Ardındaki Gerçek" adlı kitapta medyanın doğru bilgiye ulaşma noktasındaki eksiklikleri ve medya çılgınlığının getirdiği ciddi duyarsızlık konu ediniliyor.

Kitapla ilgili bilgi veren gazeteci-yazar Mustafa Uzun, medyanın insanları balık hafızaya sahip kitleler haline getirdiğini belirterek "Bırakın önemli meseleleri, çok canımızı yakan dünkü haberleri dahi hemen unutuyoruz. Haberin ötesine geçmemiz pek mümkün olmuyor. Haberin ötesindeki asıl habere ulaşamıyoruz." ifadelerini kullandı.

Haberin Ardındaki Gerçek adlı kitapta;

Filistin'de Siyonist bir devlet kurmak ve kurulan İsrail devletinin kanlı işgallerini meşrulaştırmak amacıyla kurulan Birleşmiş Milletler, 1947 yılında bu işlevini yerine getirdikten sonra artık anlamını yitirmiş bir kukla sistem olarak biliniyor.

Başta ABD olmak üzere devamlı veto yetkisine sahip beş üyenin kontrolündeki bu ahlaksız yapı kurulduğu 1945 tarihinden bugüne kadar hiçbir problemi çözemedi ve aldığı tüm kararlar da İslam dünyasının aleyhine oldu. Milletler arası hukukun üstünlüğünü hiçe sayarak beş devlete veto hakkı veren BM, ayrıca BM güvenlik konseyine de daimî üyeler seçti.

2. Dünya Savaşının galibi olan bu devletlerin haricinde kalan hiçbir devlete söz hakkı verilmedi. ABD, Rusya, Çin, İngiltere ve Fransa'nın oluşturduğu bu devletler Müslümanlara ait hiçbir problemde İslam dünyasının lehine karar almadılar. Şu ana kadar da hiçbir İslam ülkesi BM'ye daimi üye olamadı.

Haberin Ardındaki Gerçek / M. Mustafa Uzun / Asalet Yayınları / 1. Baskı 2018 / 278 sayfa

Bir önceki kitap Arz-ı Mukaddes Kudüs için;

Henüz Yorum Yapılmamış