Ana Sayfa Hakkımızda

Hakkımızda

Yola Çıkış Sebebimiz Nedir?

Bu siteyi hazırlayanlar “hakkında” bilgi edinmek isteyen dostlarımıza kısa bir hikâye anlatalım…

Vaktiyle bir Kudüs ziyareti gerçekleştirmiştik. Bu ziyaret esnasında -her zaman olduğu gibi- ne kadar az şey bildiğimizin şaşkınlığı, üzüntüsü ve pişmanlığıyla dolmuş, sonrasında ise bütün şaşkınlık, üzüntü ve pişmanlığımızı unutkanlık örtüsüyle bürümüştük. Bir gün dostumuzun aklına bir soru geldi:

“Kudüs hakkında bir şeyler anlatmak istediğimizde kaç cümle kurabiliyoruz?”

Yaklaşık 15 dakikalık düşünme süresinin sonunda, dile getiremeyeceğimiz bir durumla karşı karşıya kalmıştık. Dilimizden sadır olan üç-beş cümleyi de taradığımızda nesebi gayrı sahih bilgilerden arta kalan belki birkaç kelimeyle baş başa kalmıştık. İşte böyle bir yüzleşmenin sonucu olarak,  Rabbimizin izni, lütfu ve keremiyle “Davamız Kudüs” dijital yayınının ortaya çıkış süreci de başlamış oldu.

Biz Kimiz?

Hakkında bilgi edinmek istediğiniz bu arkadaşlar, şöhret ve reklamdan kaçınmak, kişisel menfaat temin etmemek amacıyla isimlerinin bilinmesini istemiyor. Fakat kısaca belirtelim ki din, tarih, sosyoloji, siyaset gibi ilim dallarını muhtevi bu siteyi, akademisyen, mühendis, iktisatçı, esnaf gibi meslek gruplarına mensup olan bizler hazırlıyoruz. Üniversite öğretim üyesi arkadaşlarımız, lise mezunu ağabeylerimizle birlikte çalışıyor.

Bilgiler Güvenilir Mi?

Okuduğumuz her kitap, katıldığımız çeşitli konferans ve seminerler, Kudüs ziyaretlerinde dinleyerek ve görerek şahit olduklarımız, internet sayfaları ve gazete küpürleri gibi tüm dijital ve matbu yayınlardan öğrendiklerimiz, sayfanın alt yapısını oluşturuyor. Faydalandığımız kaynakları mümkün olduğu kadar belirtmeye gayret ediyoruz. Kullandığımız fotoğrafların çoğu bize ait. Ancak mutlaka -istemeden/sehven- telife tabi bir materyali kullandığımız da oluyor. El emeği göz nuru bu kıymetli yazılı ve görsel eserlerin sanatkârlarından affımızı istirham ediyoruz. Hiçbir kişi ve kuruluşla maddi çıkar ilişkisi bulunmayan, hizmet ve eğitime katkıda bulunmaktan başka niyeti olmayan bu kardeşlerini hoş göreceklerini ümit ediyoruz.

Sonuç olarak bizler, Kudüs-ü Şerif hakkında edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmayı arzuluyoruz. Bu sebeple, bilgi kaynağı belirtilen doğruları ve hakikatleri, düzenli, sistematik, okuyanı yormayacak ve anlaşılır bir biçimde sunarak, ilginizi cezbedecek bir Kudüs yayını oluşturduk. Siz kıymetli dostlarımızın destekleri ve Rabbimizin lütfedeceği bereket ile her geçen gün daha da gelişmeyi/geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Gayret bizden tevfik Rabbimizden…

SON YAZILAR

Mescid-i Aksa Arşivi Yayında!

0
Mescid-i Aksa Arşivi, dini ve kültürel mirasımıza sahip çıkma, insanları ve toplumları bilinçlendirme amacıyla yayın yapmayı misyon edinmiş Davamız Kudüs ekibinin emek verdiği bir...

Nekbe – Tarihin İzleri