Davamız Kudüs e-Dergi 02 (Nisan 2020)

Davamız Kudüs Editörü'nden…

İç ve dış düşmanların insana kendini unutturduğu bu asırda Kudüs’ü gündemde tutmak ya da büyük bir kitle için Kudüs’ü gündemlerine dâhil edebilmek,

Bu davaya gönül verenlerin iş listesinde hep üst sıralarda yer alır.

Zorla bir kapı aralarsınız...

Kudüs cenahından bir ışık huzmesi sızar insanın kalbine, dimağına o anda suni bir ışık bütün soğukluğu ile gözüne saplanır muhatabınızın.

Davamız Kudüs Dergisinin 2.sayısının tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Kızılderililere ait "Eğer bir nehirde iki balık kavga ediyorsa, bilin ki oradan az önce uzun bacaklı bir İngiliz geçmiştir." sözünden Filistinli bir kardeşimiz şunu anlar;

"Siyonizm aleyhtarı bir millete, içeriden ve dışarıdan birçok düşman gürültülü bir şekilde saldırıyorsa anlayın ki işgal yönetimi yeni bir tezgâh peşindedir.”

Memleketimizin güneydoğusundaki olağanüstü hal, kozlarını İslam coğrafyasında paylaşan emperyalist devletler ve piyonlarının saldırıları.

Neredeyse Filistin’i dünya gündeminde tutan tek resmi unsur olan Türkiye’yi de -doğal olarak- kendi içine hapsetti.

Yüzyılın anlaşması tiyatrosunun galası yapıldı.

Kudüs üzerinde yeni tezgâhlar açıklandı ama dünyadan kayda değer tek ses çıkmadı.

Bugüne kadar reaksiyoner davranıyor, kendi oyun kurmaktan çok uzak diye eleştirilen İslam dünyası bu saldırılarla bile aksiyoner hale geçemedi çünkü herkes kendi derdinde.

"Uzun bacaklı" İslam coğrafyasının her bölgesinde bir kavga çıkardı ve Kudüs kırmızı değil sarı hatta beyaz çizgimiz haline geldi beyaz kâğıdın üzerinde.

Gündeminizde Kudüs, ufkunuzda cennet olması niyazı ile…

Derginin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Davamız Kudüs e-dergi 1. sayısı için tıklayınız 

Henüz Yorum Yapılmamış