Muhammed Salah’tan ‘Filistin’ Resti

0
80

Liverpool’un Müslüman futbolcusu Muhammed Salah bugünlerde İngiliz kulübüyle restleşme içerisinde. Bunun sebebi ise İngiliz kulübünün Salzburg’ta forma giyen İsrailli futbolcu Dabour ile ilgileniyor olması.

Yıldız isim, Filistin üzerindeki hassasiyeti sebebiyle takımda bir İsrailli futbolcu ile forma giymek istemiyor. Salah, bu transferin gerçekleşmesi halinde takımdan ayrılma isteğini şimdiden Liverpool yönetimine iletti.

Liverpool’da forma giyen Muhammed Salah, İsrailli futbolcu Dabour’un İngiliz kulübüne transfer olması halinde takımdan ayrılabileceğini kulüp yönetimine iletti.

Avrupa basınına da yansıyan haberlere göre yıldız futbolcu, Filistin üzerindeki hassasiyetleri sebebiyle Liverpool yönetimine bu transferin takım huzuru açısından iyi olmayacağı yönünde görüş bildirdi. Transferde ısrarcı olunması halinde ise takımdan ayrılabileceğini ifade etti.

  • Salah’ın bu tavrı yeni değil. Müslüman futbolcu 2013 yılında Basel forması giyerken Dabour’un takımı Maccabi Tel-Aviv ile oynamış ve bu maçta ilginç bir an yaşanmıştı. Bütün futbolcular birbirleriyle el sıkışırken Salah, selamını yumrukla vermeyi tercih etmişti. Bu tercih mücadele sonrasında mesaj olarak yorumlanmıştı.

Kaynak: yenisafak.com

Bir önceki haber Alev Alatlı röportajı için; 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin